Kas ir internets?!

Ņemot vērā to, ka man ir nācies strādāt ar cilvēkiem pietiekami daudz, lai saprastu to, ka liela daļa ļaudis iedomājas, ka internets ir kaut kas mistisks un karājas kaut kur gaisā, kaut kādos mistiskos apstākļos, tad te būs nelies paskaidrojums tiem, kas tik tiešām nesaprot, kas tas tāds īsti ir…!
Internets ir visu datortīklu datortīkls… tiko kā jūs pieslēdzat savu datoru
internetam, tam ir iespēja veidot savienojumu ar jebkuru citu publiski pieejamu datoru, jeb serveri uz kuru ir uzinstalēta attiecīga programmatūra… ko tas nozīmē..?! Tas nozīmē ka arī jūsu dators ir interneta sastāvdaļa un arī jūs uz savu datoru varat veidot kaut ko līdzīgu vellsniknais.lv, ja jums ir attiecīgā programmatūra un zināšanas!


Te būs neliela vispārīga, aptuvena un ļoti vienkārša shēma par to kas ir internets…!
shēma

Tālāk informācija no http://lv.wikipedia.org ļoti gudrā valodā, tā ka vienkāršie ļautiņi no tā neko nesaprot…

Internets ir publiski pieejama vispasaules savstarpēji saslēgtu datortīklu sistēma, kas pārsūta datus ar pakešu komutācijas palīdzību, izmantojot standartizētu Intertīkla Protokolu (IP) un daudzus citus protokolus. Tas ir veidots no tūkstošiem mazāku komerciālu, akadēmisku un valdību tīklu. Tas ietver dažādu informāciju un servisus, tādus, kā elektroniskais pasts, tiešsaites tērzēšana un cieši saistītās tīmekļa lappuses un citus Globālā tīmekļa dokumentus.

Daži fakti par internetu Latvijā…!

Latvijā 2010.gada jūnijā bija vairāk nekā 1,5 miljons Interneta lietotāju, kas ir 67,7% no visiem valsts iedzīvotājiem.
Saskaņā ar “Akamai” ziņojumu, Latvijā ir arī piektais ātrākais internets pasaulē – vidējais interneta ātrums Latvijā ir 6,3 megabiti sekundē (Mbps) un ātrāks internets ir tikai Dienvidkorejā, Honkongā, Japānā un Rumānijā. Šāds rezultāts lielākoties sasniegts lielas konkurences dēļ (Latvijā interneta pakalpojumus sniedz vairāk nekā 300 uzņēmumu) un pateicoties Latvijas interneta provaideru agresīvai cīņai par klientiem un dažu uzņēmumu veikto tīkla modernizāciju, ieviešot optiskā (GPON) interneta pakalpojumu, kas ļauj iedzīvotājiem izmantot līdz 500 Mbit/s ātro internetu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *