Par mācīšanos runājot…

Tas vien, ka skolā jau jāsāk iet no piecu gadu vecuma… hmm… savādi… vai tad tagad bērniem jau piecu gadu vecumā ir attīstījusies domāšana tik tālu, ka viņi jau spēj domāt tik pat ļoti, cik es spēju, kad man bija seši gadi?!

boystudy

Nu labi.. lai tā būtu.. cilvēce taču attīstās… kā nekā no mērkāķiem esam pērvērtušies par tādiem kādi esam tagad un drošvien pārvēršamies un attīstamies arī vēl joprojām… (lai piedod man tie, kas domā, ka esam no māla lipināti.. es tam neticu) bet mana mīļā un dārgā valsts, izglītības ministrija un pārējie, kas vainīgi pie tā kādas ir mūsu skolas tagad… vai jūs tiešām domājat ka 14 gadu laikā cilvēks spēj tik ļoti attīstīties, lai veselu gadu ātrāk varētu sākt mācīties skolā..?!


Vai jūs vispār ziniet cik ilgs laiks pagāja kamēr pirmatnējais cilvēks ķļuva par tādu kāds viņš bija pirms 2000 gadiem…?! Es nezinu… bet tie noteikti nebija 14 un pat ne 200 gadi līdz mērkaķis izdomāja, ka pieceļoties uz divām kājām un paņemot žagaru rokās pie bānāna varēs tikt, nekāpjot kokā… Drošvien alkstat zināt, kādēļ es tagad Jums to visu rakstu un stāstu…
Katrs no jums drošvien ir gājis skolā vai, vēl jo projām mācās… un Jums uz skolu lika iet vecāki un ja Jūs uz skolu neaizgājāt jeb “nobastojāt”, tad Jūs bargi sarāja… Secinājums: Uz skolu jums ir jaiet piespiedu kārtā. Tas ir gandrīz tā pat kā ar padsmitgadnieku kurš smēķē… Jo vairāk viņam to liedz darīt, jo vairāk viņam ir vēlme to darīt…!
Padomājiet… cik tālu būtu attīstijusies zinātne… cik mēs cilvēki būtu gudri, ja mēs gribētu mācīties tik pat ļoti cik smēķētājs grib izpīpēt cigareti… tak pajautājiet jebkuram vecākam cilvēkam… kādam kam ir 80 gadu un pat vēl vairāk… kā bija tad, kad viņi gāja skolā…? Vai patika mācīties?!
es pajautāju… un ziniet ko man atbildēja?!
Uz skolu es gāju ar prieku… es biju laimīgs, jo atšķirībā no daudziem citiem bērniem es varēju mācīties un būt gudrs…! Kā jums šķiet…?! Ko jums atbildētu mūsdienu skolēns uz šādu jautājumu.. un ko jūs būtu atbildējuši paši būdami skolēni?! Mammu man nāk miegs, es varu šodien neiet uz skolu?!
Kas par šiem 80 gadiem ir mainijies izglītības sfērā..? kādēļ skolēni negrib mācīties…?! Mana atbilde: Es nezinu! 😀 Bet viens man ir skaidrs… Ja man un man un visiem pārējiem bērniem bērnībā nebūtu uzspiesta skola, bet kaut kā savādāk iestāstīts, ka tā ir baigi laba un interesanta lieta un ka mācīšanās ir tik pat ļoti un labi kā garšīga sviestmaize brokastīs, tad pasaule būtu savādāka…

Saprotiet, ka tas ir tikai mans viedoklis un ideja…. Jums tas nav jāņem vērā, jums nav jānosoda šī viedokļa autoru un viedoklis kā tāds… Tās ir tikai vienkārša cilvēka pārdomas, kuras viņam ir radušās dzīvojot savu dzīvi…!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *